FA Žalgirietis

Tarptautinis 2001 m. g. vaikų turnyras Lenkijoje

Gegužės 29-31 d. “Žalgiriečiai“ , gimę 2001 m., dalyvavo Tarptautiniame turnyre Lenkijoje, Suvalkų mieste. Į Turnyrą atvyko ekipos iš Rusijos, Baltarusijos, Latvijos, Vokietijos, Norvegijos, Lietuvos ir Lenkijos. Iš viso dalyvavo 16 komandų, kurios buvo suskirstytos į keturis pogrupius. Burtai lėmė, kad „Žalgirietis“ pogrupyje kovojo su „Legia“ (Lenkija), „Grodno“ (Baltarusija) ir „Waren 09“ (Vokietija). Varžybos vyko 9x9, du kėliniai po 20 min.

Pirmose varžybose susitikome su „Grodno“ komanda ir skaudžiai pralaimėjome 5-0 L. Rungtynių rezultatas neatspindi varžybų eigos. Jaudulys ir tokių turnyrų stoka pakišo koją. Per pirmas penkias minutes prasileidome 3 įvarčius ir tik vėliau, nusiraminę pradėjome žaisti. Patys neužbaigėme sukurtų progų, o kiekvienas varžovų smūgis lėkė į mūsų vartus.

Kiek pailsėję, antrose varžybose susitikome su „Waren 09” ( Vokietija) komanda. Šios rungtynės buvo priešingybė pirmosioms. Nuo pirmų minučių Žalgiriečiai užspaudė varžovus, greitai įmušė įvartį ir su polėkiu sužaidė visas varžybas, kurias laimėjo 5-1.

Paskutinėse pogrupio varžybose susitikome su galinga „Legia“ (Lenkija) komanda. Lenkai parodė kaip reikia žaisti futbolą.“ Žalgiriečiai“ nieko negalėjo priešpastatyti galingiems, techniškiems, motyvuotiems lenkiukams ir buvo sutriuškinti 8-0!!!

Po kovų pogrupiuose mums liko kovoti tik dėl 9-12 vietų. Antrą dieną susitikome su „Jagiellonia“ (Lenkija) komanda. Po pirmos dienos vaikinai padarė išvadas ir niekuo nenusileido varžovams. Visgi po vienos atakos grubiai klystame ir varžovai pelno įvartį, kuris buvo vienintelis. Apmaudu, kad sportinė laimė nusisuko nuo mūsų. Kovoje dėl 11 vietos mūsų laukia kovingi Norvegai. Skandinavai, kaip tikri vikingai, primetė kovingą, kontaktinį žaidimą. Žalgiriečiai nenusileido, greitai apsiprato su varžovų žaidimu ir perėmė žaidimo kontrolę. Vienos atakos metu, suklaidinęs kelis varžovus, Nojus kaip iš patrankos iššovė i deviniukę ir mes prikyje J. Mūsų pranašumas laikėsi iki paskutinės minutės. Rungtynių laikui einant į pabaigą, varžovai kelia kampinį ir augaloti norvegai lygina rezultatą 1-1. Baudiniai. Šią loteriją laimėjo Norvegai ir mes likome 12 vietoje.

Puikiai organizuotas turnyras buvo labai naudingas mūsų komandai. Pirmą kartą susitikome su labai stipriais varžovais ir pajutome skirtingus įvairių šalių futbolo stilius. Per dvi dienas sužaidėmė penkerias varžybas. Turnyro metu pamatėme savo silpnąsias vietas. Treneriai dėkoja komandai: Povilui, Patrikui, Vyčiui, Adoliui, Rokui, Martynui, Kiprui, Nojui, Donatui, Robertui, Maksui, Artūrui, Markui, Ryčiui, Pauliui ir linki sėkmės Lietuvos finaluose.