FA Žalgirietis

2002m. Lietuvos finalai 9x9 Kaune

FA „Žalgirietis“ savo grupėje finalinį etapą pradėjo su trenerio gimtojo miesto komanda – Alytaus SRC. Įdomu tai, kad dzūkelius treniruoja Rimvydas Kochanauskas. Tai vienas iš geriausių Nepriklausomos Lietuvos vaikų ir jaunių trenerių, kuris dabartiniam FA „Žalgirietis“ treneriui nuo 14 metų paklojo pagrindus siekti futbolo aukštumų. Rimvydas Kochanauskas išugdė ir garsiausią Lietuvos vartininką Gintarą Staučę, kuris šiuo metu yra pagrindinis Alytaus komandos mecenatas. Jo 2 sūnus, šiai dienai, treniruojasi....FA „Žalgirietis“ akademijoje. Štai taip.

Taigi, aikštėje mes gerus prisiminimus palikome šone ir žengėme į aikštę kovingai nusiteikę. Alytiškiai, kaip ir visos vėlesnės komandos, pasirinko gynybinę taktiką ir stengėsi tik kontratakuoti. Atidžiai žaisdami gynyboje ir ramiai kontroliuodami kamuolį kėlinio viduryje paralaužėme dzūkelių gynybą ir Povilas tiksliu smūgiu pelno pirmąjį šių rungtynių įvartį – 1:0. Antras įvartis kiek netikėtas, bet po vartininko klaidos Meinardas dvigubina rezultatą -2:0. Dar po dviejų Motiejaus tikslių smūgių švenčiame rezultatyvią pergalę – 4:0.

Antrose rungtynėse su Klaipėda, po tikslaus Danieliaus perdavimo, Motiejus išbėga 1x1 ir ramiai siunčia kamuolį į vartų kampą...23 rungtynių sekundė ir jau 1:0 mes priekyje. Tačiau per daug nurimę greitai gauname įvartį atgal – 1:1. Varžovai net nesistengia kontroliuoti kamuolį ir siunčia jį kuo toliau nuo savo vartų, o mes gynyboje... miegame. Tarpusavio nesutarimas ir 1:2. Progų aibė ir Jurgis, po Kasparo reido, lygina rezultatą - 2:2. Kas vyko antrajame kėlinyje, tai geriau neprisiminti, nes tiek neišnaudotų 100% progų, kad nors vežimu vežk. Tačiau ir vėl varžovai spiria į priekį, bet mūsų du gynėjai ir vartininkas, tarsi, Kalėdų seneliai, dovanoja kamuolį Klaipėdos juodaodžiui puolėjui ir 2:3. Po poros minučių - kelios greitos, gražios atakos ir Meinardas lygina rezultatą 3:3. Dar lieka apie 7 min., bet varžovų vartai lyg užburti. Jei ne vartų konstrukcija, tai, į nežinia iš kur atsiradusį, išsigandusį gynėją sugeba atsitrenkti kamuolys... Įvarčio kaip nėra, taip nėra. Taigi, skaudžios lygiosios, o pergalė, kurią privalėjome iškovoti, būtų atvėrusi kelią tieisiai į finalą.

Kitą dieną – pratęsimas vakarykščio nesėkmingo progų realizavimo. Kova dėl pirmos vietos grupėje su Gargždais. Pirmosios 5 min.,.. ir mes galime būti priekyje 3:0 arba net 4:0, bet, aplyginus antrajame kėlinyje svečiams žaidimą ir uždirbus baudos smūgį iš 30m., paaiškėja, kad per visas žemaičių atakas ši buvo pavojingiausia ir... kaip bebūtų keista... rezultatyviausia. Taigi, 0:1 ir mes žaidžiame dėl 5 vietos su Žaibu.

Šios rungtynės nesukėlė didesnių problemu ir varžovus nugalėjome rezultatu – 4:0 (Jurgis, Vilus., Povilas, Meinardas), tačiau, mes - tik..penkti, nors, mūsų vaikinukus bei komandos žaidimo stilių gyrė varžovai, bet, tai savo ruožtu yra menka paguoda, kai nesugebi kokybinio futbolo paversti tinkamu rezultatu. Vaikinukai sužaidė gerą sezono atkarpą, išeikvojo daug fizinių bei psichologinių vidaus resursų ir buvo verti finalo, bet, tai yra futbolas – žaidimas, pasaulio valdovas, kuriam lenkiasi tik vieninteliai ir šį kartą – tai buvome ne mes.

Gyvenimas tuo nesibaigia. Jis yra nuostabus tuo, kad kiekvienas pralaimėjimas artina tave prie pergalės, o pergalė – prie... pralaimėjimo, nusivylimo, nes anksčiau ar vėliau taip nutinka visiems, visada ir visur.

Taigi, iššūkių mūsų nelengvame gyvenimo kelyje dar laukia labai daug ir jie nebus vien tik rožėmis kloti. Ruoškimės tam ir ženkime pirmyn.