FA Žalgirietis

2002m. Lietuvos vaikų futbolo finalai

Finalinis etapas vyko Gargžduose, naujai rekonstruotame stadione (padengta nauja sintetinė danga. Gegužės viduryje teko dalyvauti Gargžduose tarptautiniame turnyre, taigi vaikams ši aplinka jau buvo žinoma. Apsistojome jaukiame „Lijo“ viešbutyje, visiškai šalia stadiono.

Finaliniame etape dalyvavo 8 komandos. Pirmose grupės rungtynėse neturėjome didesnio vargo su Kėdainiais, kuriuos ėveikėme rezultatu 4:0. Šiose rungtynėse pasižymėjo Nojus St. (gražus įvartis galva), Martynas, Danielius ir Meinardas. Po valandėlės jau lukė žymiai sunkesnis varžovas  - Šiaulių FA. Praleidžiame įvartį rungtynių pradžioje, tačiau greitai perimame iniciatyvą ir Martynas lygina rezultatą, bet antrajame kėlinyje vėl tolimas varžovų smūgis verčia mus vytis varžovus 1:2. Varžovai neilgai džiaugėsi įgyta persvara ir Povilas iššokęs vienas prieš vieną lygina rezultatą 2:2. Laiko dar turėjome pakankamai, bet šiauliečiai atsigynė ir rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Kitą dieną mūsų laukė paskutinės grupės rungtynės su Gargždais. Tik pergalė suteikė galimybę rungtis finale. Rungtynės prasidėjo atsargiu šeimininkų žaidimu ir pirmajame kėlinyje, nors ir turėjome teritorinę persvarą, tačiau įvarčio pasiekti nesugebėjome.

Antrojo kėlinio pradžioje per keletą minučių praleidome du tolimus, aukštus varžovų smūgius ir ... 0:2. O štai tada prasidėjo pats įdomumas. Kaip reikiant užsukome karusėlę prie varžovų vartų ir gerą atkarpą sužaidęs Martynas (taip visada reiktų žaisti) pelno įvartį 1:2. Žalgiriečiai visiškai uždarė varžovus prie jų baudos aikštelės, šeimininkai tik atsimušinėjo lupdami kamuolius „bilekur“), bet sumaištyje prie vartų Povilas lygina rezultatą 2:2 ir lieka dar apie 6 minutes. Mes ir toliau nemažiname spaudimo. Puikias progas švaisto Meinardas, Povilas, Martynas, o paskutinę rungtynių ataką iš kelių metrų net du kartus nepavyksta pasižymėti ir Danieliui.

Apmaudžios lygiosios 2:2, antra vieta grupėje, kuri mums leido kovoti tik dėl 3 vietos.

Mažajame finale teko kautis su stipria Panevėžio FA komanda, kuri buvo viena iš čempionato favoritų, bet dėl prastesnio įvarčių santykio liko už finali borto, praleisdama į priekį Kauno FM. Jau pirmajame kėlinyje panevėžiečius pasiuntėme į nokdauną. Nojus St., Danielius ir Meinardas pelno tris įvarčius -  3:0 žalgiriečių naudai. Antrajame praleidžiame vieną įvartį ir gana nelauktai laimime solidžiu rezultatu 3:1. Bronza mūsų!!!.

Sveikiname žalgirietukus su bronzos medaliais.

Medalius iškovojo: Augusts, Nojus St., Nojus B., Kasparas, Vilius, Martynas, Danielius, Povilas, Meinardas, Justas, Kostas, Deivydas, Dovydas, Laurynas, Jokūbas, Rojus.

Dėkui vaikams ir jų tėveliams už karštą palaikymą viso čempionato metu.