FA Žalgirietis

2002m. mažojo futbolo finalai

Praėjusį savaitgalį Vilniuje LEU (buv. Pedagoginio Universiteto) sporto salėje (turbūt, geriausia Vilniuje) FA "Žalgirietis" organizavo finalinį etapą, kuriame be mūsų komandos žaidė SFM "Žaibas", Telšių SRC ir Panevėžio FA. Tai keturios geriausios Lietuvos mažojo futbolo komandos, kurios turėjo išsiaškinti nugalėtoją.

Pirmose šeštadienio rungtynėse susitikome su Panevėžio FA komanda ir turėjome pripažinti šios ekipos pranašumą. Pralaimėjome rezultatu 2:5, nors pati pradžia nebuvo prasta, tačiau vėliau išryškėjo mūsų spragos vartuose ir po pirmųjų dviejų varžovų smūgių į vartus...pralaimime 0:2. Antrojo kėlinio viduryje pralaiminėjome net 0:5, tačiau vaikinukai apsipratę su finalinio etapo nerimu sukūrė keletą labai gražių atakų, po kurių Danielius ir Nojus St., nuginklavo varžovų vartininką.

Antrose principinėse rungtynėse susitikome su žaibukais ir pradžia vėl ne kokia. Žaidėme protingiau, ramiau, bet salės futbolas yra salės futbolas. Vienos atakos metu žaibukai stipriai atlieka perdavimą iš krašto ir kamuolys atsitrenkęs į Nojų B., įrieda į vartus. Po to suklystame dar kartą ir jau 0:2. Tačiau smagu, kad vaikinukai nenuleidžia rankų ir dar pirmajame kėlinyje po gražios atakos vienu lietimu dvigubą sienelę žaidžia Povilas ir Meinardas. "Meina" paridendamas kamuolį į tuščius vartus švelnina rezultatą. Likus iki pirmojo kėlinio pabaigos keletui sekundžių Rojus stipriu, akcentuotu smūgiu į vartų kampą lygina rezultatą 2:2.

Antrajame kėlinyje turėdami keletą gerų progų iššvaistome jas, o varžovai kartą baudžia mus ir pralaimime rungtynes 2:3.

Po šeštadienio kovų susiklostė įdomi situacija, Panevėžio FA įveikė "Žaibą" ir tapo jau nepavejami, o mes, jeigu laimime dviejų įvarčių skirtumu prieš Telšius - antri, jeigu vienu - treti, o jeigu lygiosios ar pralaimėjimas - ketvirti.

Taigi, nusiteikėme tik pergalei ir, tik antrajai vietai, bet ...45 sekundė ir, po traumos tinkamai neatsigavęs mūsų kapitonas, paparastoje situacijoje praleidžia varžovą ir 0:1. Kėlinys taip ir pasibaigė: progų turime ir mes ir Telšiai, bet realizuoti jų nepavyko.

Antrojo kėlinio pradžia ir per minutę Danielius puikiu smūgiu į tolimąją "devyniukę" lygina rezultatą 1:1, o dar po akimirkos iš panašios situacijos "kala vinį" ir išveda žalgiriečius į priekį 2:1. Telšiai pasimetė, o mes turėjome dar kelias geras progas pasižymėti, bet įmušti nepavyko. Prasidėjo atviras futbolas. Atakoje turime persvarą 2x1, 3x2, 3x1, o įmušti nepavyksta. Tuo pasinaudoja varžovai ir vienos iš kontratakų metu lygina rezultatą 2:2. Rungtynės taip ir pasibaigė, o mes likome ketvirti. Treti "Žaibas", antri - Telšiai, o pirmi, visas rungtynes laimėję - Panevėžio FA.

Dėkui visiems vaikams už kovą aikštėje (nors pirmą dieną galėjo būti ir geriau☺, o antrą - viskas ok.), tėveliams už emocijas ir ruošiamės kitoms varžybos. Liūdėti nėra kada, nes jau šį penktadienį 2002m. komanda dalyvaus "Ateitis Cup" turnyre, kur išbandys savo jėgas su metais vyresniais varžovais ir žais turnyre pirmą kartą....11x11 - tikrą vyrų futbolą.☺