FA Žalgirietis

2002m. Tarptautinis turnyras Gargžduose

Savaitgalį jaunieji žalgiriečiai aplankė tolimąją Žemaitiją. Gargžduose dalyvavome tarptautiniame turnyre, kur vienoje grupėje jėgas išbandėme, pirmiausia, su Palangos komanda, kurią gana lengvai, net ir po ilgos kelionės, įveikėme rezultatu 4:0. Po kartą pasižymėjo Meinardas, Povilas, Martynas ir Danielius.

Antrose rungtynėse susitikome su Šiaulių FA, kuriai pagal žaidimą taip pat nepalikome jokių šansų ir nugalėjome rezultatu - 2:0. (Danielius - 2). Kitose rungtynėse, iš karto be jokios pertraukos, rungtyniavome su Liepajos futbolininkais. Danielius ir vėl rungtynių pradžioje nesustabdomas ir po jo tikslaus smūgio mes priekyje - 1:0. Pirmas varžovų bandymas į vartų pusę ir mūsų vartininkas nesugauna kamuolio po nesudėtingo smūgio, o varžovai tuo naudojasi ir po pakartotinio smūgio lygina rezultatą - 1:1. Po dar vienos grubios klaidos gynyboje jau 1:2. Neįmušame mes, o latviukai klaidų nedovanoja 1:3. Tačiau žalgiriečiai nenuleidžia rankų ir švelnina rezultatą 2:3 po Danieliaus įvarčio. Per likusias pora minučių varžovai atsilaikė ir mes pralaimėjome 2:3.

Paskutinėse šeštadienio ir grupės rungtynėse dėl antros vietos žaidėme su Telšių komanda. Nors ir kontroliavome žaidimą bei susikūrėme daugiau progų, bet vėl klaida lygioje vietoje ir 0:1. Taip rungtynės ir pasibaigė.

Sekmadienį mūsų laukė mažasis pusfinalis su Gargždais, kurio nugalėtojas susikaus pusfinalyje su ...Liepaja, kuriai grupės rungtynėse nusileidome 2:3. Turnyro šeimininkai per visas rungtynes lyjant lietui...nė karto nesmūgiavo į vartus, o mes švaistėme progas. Po aktyviausio mūsų komandos žaidėjo Povilo pakelto kampinio, patys varžovai nukreipia kamuolį į savo vartus ir mes laimime 1:0.

Pusfinalyje vėl tenka susitikti su Liepajos futbolininkais. Šį kartą viskas vyko ramiau, užtikrinčiau. Praktiškai neklydome, progų taip pat daug neturėjome, bet žaidėme pranašiau. Tačiau to nepakako, nes vartininko toli išmuštas kamuolys privertė suklysti mūsų gynėjus ir vėl pralaimime latviams 0:1. O labai nedaug trūko iki "pendelių".

Dėl 3 vietos kovojome su Telšiais, kuriems nusileidome grupės rungtynėse 0:1. Nuo pat pradžių mažiau žaidę vaikinukai Dovydas, Matas, Domantas V., Domantas B., Laurynas, Mindaugas ir kt. puikiai pradėjo "bronzinį" mačą ir varžovų nuostabai sukųrė keletą labai gerų progų pasižymėti, bet pritrūko tikslumo. Po pirmojo kėlinio 0:0. Iniciatyva, kaip ir viso turnyro metu priklauso žalgiriečiams. Antrame kėlinyje niekas nesikeičia: mes atakuojame, varžovai daugiau ginasi, bet ir tai nesutrukdė Meinardui pasižymėti bei laimėti šias rungtynes 1:0 ir tuo pačiu iškovoti bronzos medalius.

Šaunuoliai vaikinukai!!!

Dėkui tėveliams, kurie atsibeldė tokį tolimą kelią ir karštai palaikė žalgiriečius, dėkui visiems vaikinukams, kurie kovėsi, kaip liūtai bei iškovojo trečią prizinę vietą.