FA Žalgirietis

2002m. žalgiriečiai Ateitis Cup turnyre

2001m. gimusių vaikinukų turnyre dalyvavo ir metais jaunesni (2002m.) žalgiriečiai, kurie pirmą kartą dalyvavo turnyre, kur žaidėme 11x11. Taigi, "B" grupėje pirmose rungtynėse žalgiriečiai jėgas išbandė su Kaliningrado "Baltika" komanda bei turėjo pripažinti galingesnių, tvirtesnių labiau užgrūdintų varžovų pranašumą. Pirmąjį kėlinį dar pavyko atsilaikyti, bet antrajame išryškėjo ekipų skirtumai ir pralaimėjome rungtynes 0:2.

Antrose penktadienio rungtynėse žaidėme su Panevėžio FA komanda, kuri pirmose rungtynėse net 10:0 "sutrypė" Ateities komandą. Rungtynės buvo sunkios, bet vaikinukai šauniai kovėsi su metais vyresniais panevėžiečiais ir antrajame kėlinyje už pasiaukojimą ir demonstruojamą didelį norą buvo apdovanoti įvarčiu. Po Jokūbo perdavimo į baudos aikštelę, Danielius, nepabūgęs augaloto ir tvirto varžovų vartininko kyštelna greičiau galvą ir po jo smūgio kamuolys atsiduria vartuose, Danielius - ant žemės, o Danieliaus akiniai - už keleto metrų nuo susidūrimo vietos.☺ Likusį laiką sugebame tvarkingai apsiginti ir švenčiame mažai tikėtiną pergalę rezultatu 1:0.

Šeštadienį, paskutinėse grupės rungtynėse LFF stadione susitikome su Ateities komanda, kurioje žaidė dar vyresni vaikinukai, bet net jie nepadėjo tose rungtynėse, kuriose žaisdami tiksliau ir greičiau pirmojo kėlinio pabaigoje išsiveržėme į priekį po tolimo Viliaus šūvio - 1:0. Antrajame kėlinyje iniciatyvos neišleidome, tačiau po kampinio praleidžiame įvartį 1:1. Neišnaudoją porą gerų progų tenkinamės lygiosiomis, kurios mums garantavo II vietą grupėje bei galimybę kovoti pusfinalyje su Liepojos "Metalurgs" vienuolike. Latviukus "A" grupės rungtynėse išbandė mūsų 2001m. komanda ir pralaimėjo rezultatu 0:1. Mums taip pat vilčių įveikti varžovus buvo mažai, todėl pasirinkdami gynybinį futbolą varžovus įvėlėme į lėtoką pozicinį žaidimą, kuriame jų fiziniai pranašumai menkai galėjo atsiskleisti. Drausmingai gindamiesi neleidome varžovams kurti progų ir tik likus 2,5 min. iki rungtynių pabaigos tolimas, aukšta trajektorija smūgiuotas kamuolys nusileidžia gerai visame turnyre vartus ginančiam Augustui už nugaros. Nedaug liko laiko iki 11m. baudinių serijos, bet reikia pripažinti, kad varžovai vis dėlto nugalėjo pelnytai.

Sekmadienį pavargė po dviejų dienų maratono rungtynėse dėl 3 vietos susitikome su "Minsk" komanda. Kol turėjome jėgų - kovojome ir po pirmojo kėlinio buvo dar 0:0, tačiau antrajame kėlinyje neatsilaikome ir pralaimime 0:4.

Pirmas blynas žaidžiant turnyre 11x11 - neprisvilo. Džiugu, kad vaikinukai, laikydamiesi žaidybinės drausmės gerai ir patikinamai gynėsi, o į atakas išbėgdavome taip pat gana neblogai. Taigi, turnyras buvo naudingas norint įvertinti šios amžiaus grupės galimybes po metų rungtyniauti "vyrišką" futbolą pilnų matmenų aikštėje 11x11.

Dėkui visiems turnyre dalyvavusiems vaikams ir tribūnose "siautusiems" tėveliams.

Artimiausias 2002m. komandos turnyras Gargžduose balandžio 12-13d.