FA Žalgirietis

2002m. Žalgiriečiai Suomijoje. Aura Cup-2015. II dalis

Trečiąją turnyro dieną pradedame savo sąskaitoje turėdami 2 pergales, lygiąsias ir pralaimėjimą. Tikintis pakovoti dėl medalių reikėjo dar poros pergalių. Rytinėse rungtynėse sprendėsi ar mes galime toliau kelti sumaištį turnyrinės lentelės viršuje, ar ne. Susitikome su JJK-02 vienuolike. Pradėjome rungtynes labai sunkiai. Prieš vėją nelabai ką ir sukūrėme pirmąjame kėlinyje, o praleisti galėjome ir nesyk. Vis dėlto antrasis kėlinys jau kitoks ir Martynas tolimu, galingu šūviu nuginkluoja varžovų vartininką – 1:0. Pabaigoje dar turime pora puikių momentų, bet švenčiame sunkią pergalę.

Norint pasidabinti turnyro medaliais reikėjo įveikti bent vieną iš dviejų geriausių turnyro komandų. Pirmiausia, susitikome su viena iš stipriausių Suomijos vaikų futbolo mokyklų – HJK komanda. Labai drausminga, agresyvi, techniška komanda paliko labai gerą įspūdį pelnydami visiems po 4-5 įvarčius. Kaip nekeista, ko grėsmingesnis varžovas tuo mes geriau žaidžiame. Apie 10-15 pirmo kėlinio minučių žaidėme kaip lygūs su lygiais ir Danielius su Povilu dar turėjo pora neblogų epizodų įvarčiui pasiekti. Mes neįmušame, o varžovai neatleidžia – 0:1. Varžovas stipresnis, bet vienas aišktėje besiblaškantis teisėjas nutaria, kad intrigos antrajame kėlinyje nereikia ir nefiksuoja aiškios nuošalės -0:2. Ir per pridėtą laiką dar viena teisėjo klaida bei 0:3. Nors ir galima reikšti pretenzijas teisėjui, tačiau reikia pripažinti, kad tai buvo stipriausia turnyro komanda, kuri pelnytai laimėjo pirmą vietą. Smagu, kad demonstruodami gana neblogą futbolą sugebėjome ilgokai patampyti nervus pajėgiam varžovui, tačiau pasiekti jų lygį artimiausiu metu bus labai sunku. Daug ką pasako ir tai, kad aikštėje net 4 mūsų žaidėjai, po susidūrimų su varžovais, braukė ašaras.

Sekmadienį tik pergalės atveju galėjome tikėtis medalių, bet visas mūsų viltis į šypulius sudaužė galingas, techniškas, greitas FC Inter (Turku) juodaodis puolėjas, kuris draskė mūsų sutankintą gynybą, kaip šiltą vilną. Trys jo įvarčiai leido aikštės šeimininkams švęsti pergalę, nors rezultatui esant 0:1, Motiejus ir Martynas buvo labai arti tikslo išlyginti rungtynių rezultatą, bet FC Inter vartininkas puikiais šuoliais atrėmė mūsų žaidėjų smūgius. Nors ir likome ketvirti, tačiau naudingų pamokų gavome labai daug. Pvz. Jei Lietuvoje mes karaliaujame „antrame“ aukšte, t.y. ir besigindami, ir puolant mes turime pranašumą, o čia, žaisdami paskutines dvi rungtynes, praleidžiame kelis įvarčius po standartų bei nelaimime ...nė vieno aukšto kamuolio per visas dvejas rungtynes!!!, nors gynyboje turime aukštų, tvirtų, šoklių vyrukų, tačiau šį žaidimo elementą reiks labai tobulinti.

Grįžome namo laimingai ir saugiai, be rimtesnių traumų ar ligų bei įgavę svarbios tarptautinės patirties, kuri bus labai reikalinga ateities kovoms 11x11 ir tai jau ne už kalnų. Laukiame naujo stadiono Senvagėje, laukiame daugiau žalgirietukų apsisprendusių sieti savo ateitį su futbolu, nes sąlygos tam kuriamos tikrai neblogos. Potencialas taip pat yra.

Turnyrinė lentelė:

Dėkui tėveliams už galimybę pamatyti vaikams tolimą Suomiją, o vaikams – už kultūringą, pavyzdingą elgesį viso turnyro metu. Dėkui, Jums.