FA Žalgirietis

Kartelė iškelta aukštai - 2004 m.g. Lietuvos vicečempionai !

Balandžio 23-24 dienomis Žemaitijos sostinėje Telšiuose vyko LVJFA 2004 m.g. mažojo futbolo 5x5 finalai, kuriame dalyvavo keturios šio amžiaus grupės stipriausios Lietuvos komandos: Vilniaus FA „Žalgirietis-1“, Mažeikių FA, Telšių FC „Džiugas“ ir Panevėžio FA-FK „Panevėžys“.

Komandos finale rungtyniavo rato sistema, du kėlinukai po 25 min. Pirmąją finalinių rungtynių dieną ištraukus burtus paaiškėjo kokia eiliškumo tvarka komandos rungtyniaus abi dienas.

Mūsų jauniesiems sportininkams tai buvo pirmasis tokio aukšto lygio išbandymas Lietuvos čempionate, anksčiau niekuomet nebuvome patekę į jokį finalinį etapą. Šiemetiniai mūsų varžovai 2015m 5x5 prizininkai. 1vt - Mažeikiai, 2vt - Panevėžys, 3vt - Telšiai.

Pirmasis varžovas - gerai pažystami FA-FK „Panevėžys-1. Rungtynės prasidėjo kiek įtemptai, niekas nenorėjo pirmieji praliesti. Apsikeitus keliomis atakomis praleidome pirmąjį įvartį. Netrukus po Kasparo įvarčio rezultatą išlyginome, o besibaigiant pirmajam kėliniui Kajus smeigia įvartį 2:1. Prasidėjus antrajam kėliniui Faustas siunčia kamuolį į devyniukę ir mes jau priekyje 3:1. Vėliau pasinaudojame savo meistriškumu ir varžovų sutrikimu mušame dar 7 įvarčius: Tomas(4:1), Bartas(5:1), Patrikas(6:1), Patrikas(7:1), Patrikas(8:1), Kristupas(9:1), Gustas(10:1). Varžovams kiek atsigavus, jie sušvelnina rezultatą (10:2), tačiau Kristupas deda paskutinį tašką šiose rungtynėse ir laimime 11:2. Sužaidėme ramiai ir užtikrintai, kontroliavome rungtynių eigą. Gynyboje žaidėme užtikrintai, o varžovų didesnį pavojų neutralizuodavo puikiai žaidžiantis vartininkas Dominykas. Pasinaudojome sukurtomis progomis ir savo sąskaitą įsirašome pirmuosius istorinius 3 taškus finaliniame etape!

Antrają dieną mūsų laukia praėjusių metų 3-sios vietos laimėtojai Telšiai ir čempionai - Mažeikiai.

Pirmasias rungtynes žaidžiame su šeimininkais Telšiais. Rungtynės prasidėjo atsargiai, abi komandos savo sąskaitoje jau turėjo po 3 taškus ir pergalės atvėju būtų labai priartėją prie nugalėtojų titulo. Po puikaus driblingo Gustas muša pirmąjį įvartį ir išveda Žalgiriečius į priekį 1:0. Vėliau gauname šaltą dušą, kuomet individualiai sužaidę varžovai pelno kelis įvarčius ir jau atsiliekame 1:2. Sukuriame labai gerus momentus prie varžovų vartų, tačiau nepavyksta įmušti, negana to dar ir patys praleidžiame (1:3). Besibaigiant kėliniui pademonstruojame charakterį ir po Kristupo dublio lyginame rezultatą (3:3). Antrasis kėlinys buvo daug ramesnis, žaidėme mažiau vadovaudamiesi emocijomis, tačiau nei vienai komandai nepavyko įmušti. Galutinis rezultatas 3:3. Rungtynės buvo labai emocionalios. Pirmąjį kėlinį sunkiai sekėsi valdyti savo emocijas, dažnai trūko ramybės ir šaltakraujiškumo. Baigdinėjantis rungtynėms atsirado nuovargis, kurio pasekoje vis daugėjo klaidų. Džiaugiamės gavę dar vieną labai naudingą pamoką mūsų ilgame sportiniame kelyje.

Paskutinis varžovas aukso link - Lietuvos 5x5 ir 7x7 čempionai (Mažeikiai).

Rungtynės buvo labai permainingos ir inirtingos, vos tik joms prasidėjus nebuvo jokios žvalgybos, abi komandos meta gausias pajėjas atakuoti, neretai palikdami savo užnugarį menkai apsaugotą. Kristupas sulaukia perdavimo iš Tomo ir pirmaujame 1:0. Netrukus varžovai atsako įvarčiu 1:1 . Po puikaus Tomo perdavimo Kajus išveda komandą į priekį 2:1 Praleidžiame apmaudų įvartį 2:2 Puikiai įžaidžiame kamuolį ir po Kasparo perdavimo Faustas tiksliai smūgiuoja į vartus 3:2 . Pernelyg daug skubame į ataką ir varžovas mus baudžia dvejais kurioziniaisi įvarčiais 3:4 . Gustas puikiai pasijungia į ataką, atlieką šaltakraujišką perdavimą, o Kristupas lygina rezultatą 4:4. Mažeikiai teliau demonstruoja aukštą lygį ir persveria rezultatą 5:4. Kuriame progą po progos, kol Patrikas atstato lygybę 5:5 . Metame visas pajėgas į puolimą ir atsikirtus gauname pamoką 5:6 . Atrodo taip ir sužaisime, bet paskutinėmis sekundėmis Kristupas atlieka baudos smūgį, o vartininkui kamuolį lietus pirštų galais lyginame rezultatą 6:6! Paskutinėse rungtynėse buvo likę visai nedaug jėgų, tad dažnai nespėdavome į gynybą, ar nesusikoncentruodavome lemiamuose epizoduose. Būtent todėl praleidome 4 kuriozinius įvarčius. Dažnai komandą nuo didesnių pavojų gelbėdavo gynėjai ar sulidžiai sužaidęs vartininkas Dominykas.

Džiaugiamės sužaidę 3 aukšto lygio rungtynes su pajėgiais varžovais, bei įgavę daug patirties! Džiugu, jog būdami finalinio ketverto debiutantais sugebėjome nepralaimėti nei vienerių rungtynių, pelnyti daugiausiai įvarčių, o praleisti mažiausiai (20:11 +9). Susumavus visus rezultatus paaiškėjo, jog čempionais tapo Panevėžys. Trečią vietą laimėjo Telšiai, ketvirtą vietą užėmė Mažeikiai.

Didžiuojamės savo vyrukais, kurie pademonstravo puikų žaidimą, vieningą bendradarbiavimą aikštėje bei už jos ribų ir sportinį charakterį lemiamais momentais. Lietuvos sidabro laimėtojais tapo: Dominykas Burda, Tomas Bakšys, Gustas Mikelaitis, Kajus Bička, Kristupas Korvel, Bartas Popenovas, Nojus Šakalys, Kasparas Dulkinas, Faustas Mendelis, Patrikas Suščenkovas, Džiugas Aleksa.

Smagu, jog mūsiškis Gustas Mikelaitis buvo išrinktas geriausiu saugu!

Bravo visai komandai ir gausiam “ULTRŲ” tėvelių palaikymui viso čempionato metu!!!

GALUTINĖ FINALINIO TURNYRO LENTELĖ (VIETA, KOMANDA, ŽAISTA RUNGTYNIŲ, ĮMUŠTŲ IR PRALEISTŲ ĮVARČIŲ SANTYKIS, TAŠKAI):

1. PANEVĖŽIO FA- 1 3 10- 16 6

2. VILNIAUS "ŽALGIRIETIS" 3 20- 11 5

3. TELŠIŲ "DŽIUGAS" 3 12 - 11 4

4. MAŽEIKIŲ FA 3 12 - 16 1

Geriausiu vartininku išrinktas: Emilis Urbonas – FA-FK „Panevėžys-1“;

Geriausiu gynėju: Denisas Margunof – Mažeikių FA;

Geriausiu saugu: Gustas Mikelaitis – FA „Žalgirietis-1“;

Geriausiu puolėju: Domatas Šluta – FC „Džiugas“.

Rezultatyviausio žaidėjas: Tituas Navickas – 8 įv. Mažeikių FA.