FA Žalgirietis

2005m LVJFA 9x9 finalai

Paskutinį lietingą spalio savaitgalį Marijampolėje, "Arvi" manieže, vyko LVJFA 9x9 finalai. Jaunieji (2005 m.g.) Žalgiriečiai grupėje varžėsi su Gargždų FK "Banga", Šiaulių FA ir Kauno SM "Tauras" komandomis.

Pirmose varžybose rezultatu 0:1 buvo nusileista "Bangos" komandai. Po šalto dušo, antrose varžybose, buvo žaista su Šiaulių FA komanda. Pirmajame kėlinyje Žalgiriečiai kūrė progas prie varžovų vartų, tačiau niekaip nesisekė įspirti įvarčio. Antrajame kėlinyje nors iniciatyva ir buvo mūsų pusėje, tačiau realesnių progų nė viena komanda neturėjo, todėl varžybos baigėsi lygiosiomis.

Antrąją dieną susitikome su Kauno SM "Tauras" komanda. Norint pakovoti dėl prizinės vietos, reikėjo iškovoti pergalę dviejų įvarčių santykiu. Berniukai labai stengėsi pasiekti įvartį, tačiau buvo įmuštas tik vienas įvartis. Galutinis susitikimo rezultatas buvo 1:0.

Grupėje užimta trečioji vieta reiškė, kad dėl penktos vietos žaisime prieš Klaipėdos komandą.

Varžybos prasidėjo mūsų dominavimu visoje aikštėje. Po pirmo kėlinio rezultatas buvo 2:0. Berniukai pagalvojo, kad jau darbas padarytas, ir išėjo į aikštelę jau laimėję varžybas, tačiau labai stipriai klydo. Klaipėdiečiai parodė, kad turi tvirtą charakterį ir yra verti pagarbos. Per antrąjį kėlinį įmušė net keturis įvarčius ir varžybos baigėsi 4:3 varžovų naudai.

LVJFA finalai buvo puiki galimybė pamatyti, kokia linkme eina komanda ir ko verti yra mūsų auklėtiniai. Nei vienose varžybose Žalgiriečiai neatsitraukė ir nežaidė gynybinio futbolo, stengėsi organizuoti atakas, kurti progas. Tiesiog labai trūko tikslumo ir ramybės paskutiniame aikštės trečdalyje.

Komanda gavo daug pamokų, tačiau svarbiausia jų - kad futbolas žaidžiamas iki paskutinio teisėjo švilpuko.

Norėtųsi pasidžiaugti keliais komandos žaidėjais, kurie atsisakė kelionų į užsienį su šeima ar klase tam, kad galėtų dalyvauti finaluose.

Laukia ilgas, tačiau įdomus žiemos pasiruošimas kitų metų 11x11 čempionatui.

Norime padėkoti Lietuvos jaunimo futbolo asociacijai, kuri ėmėsi iniciatyvos organizuoti finalus puikiame "Arvi" manieže. Finalai praėjo be didesnių nesklandumų. Džiugu, kad pagaliau atsiranda taip reikalingas dėmesys jaunimo futbolui!

Ir be abejo, didelis AČIŪ tėveliams, kurie gausiai palaikė savo jaunąsias atžalas turnyre ir rodė pavyzdį, kaip reikia palaikyti komandą (elgėsi tvarkingai teisėjų, organizatorių atžvilgiu ir palaikė skanduotėmis mūsų berniukus).