FA Žalgirietis

Vienuolikamečių žalgiriečių triumfas tarptautiniame turnyre Plocke

Sostinės futbolo akademijos "Žalgirietis" komanda triumfavo praeitą šeštadienį Lenkijos mieste Plocke vykusiame prestižiniame "Wisla Plock Youth Cup 2016" turnyre - jaunieji žalgiriečiai deramai atstovavo akademijos ir šalies garbę, galutinėje turnyro rikiuotėje pralenkdami net penkiolika 2005 m. gimimo vaikų komandų iš Lenkijos, Latvijos ir Rusijos. Žaliai balti šio turnyro finale po labai dramatiškos kovos 1:0 pranoko Gdynios "Arka" atstovus ir kėlė į viršų šio turnyro Nugalėtojų taurę.

Svetingi turnyro organizatoriai Plocko "Wisla" klubo atstovai neslėpė, jog šį turnyrą jie siekia padaryti kaip vieną patraukliausių vaikų futbolo turnyrų Lenkijoje, kuriame Lietuvai atstovauti pakvietė jaunuosius sostinės atstovus.

Pirmajame varžybų etape jaunieji žalgiriečiai, kuriems vadovavo treneris Stasys Petrauskas, vieno rato sistema žaidė "D" grupėje kartu su smagia Lenkijos komandų kompanija: GKS "Katowice", Varšuvos "Polonija" ir Olštyno "Naki". Jau pirmosios rungtynės parodė, jog pakovoti dėl turnyro Nugalėtojų taurės čia atvyko praktiškai visi turnyro dalyviai.

Turnyrą pradėję dvikova su Olštyno komanda, žalgiriečiai turėjo žaibiškai prisitaikyti prie didesnių greičių ir daug aukštesnio lygio futbolo. Pirmąjį kėlinį vyko lygus žaidimas, tačiau dvi klaidos gynyboje lėmė rezultatą 2:0 vilniečių varžovų naudai. Antrąją rungtynių dalį žalgiriečiai pradeda beprotišku spaudimu varžovams, tačiau dėl netikslumo baigiamojoje atakos stadijoje pirmasis įvartis į Olštyno komandos vartus krenta tik antrojo kėlinio viduryje (jį pelno N.Klimavičius), o varžovų vartų virpstai, vartininko meistriškumas ir pačių žalgiriečių netikslumas neleidžia išlyginti rungtynių rezultato iki pat jų pabaigos. Finalinis teisėjo švilpukas pergalę 2:1 fiksavo "Naki" komandos naudai.

Žaidžiant antrąsias rungtynes jaunieji žalgiriečiai jau neturėjo kur trauktis, norėdami toliau kovoti dėl turnyro nugalėtojų vardo. Dvikovoje prieš grupės favoritus GKS komandą iš Katowicų, vilniečiai puikiai įgyvendino trenerio nurodymus drausmingai gintis ir žaibiškai kontraatakuoti. Dvi žalgiriečių atakos jau pirmajame kėlinyje baigėsi dviem mirtinais dūriais varžovų gynybai (įvarčius muša Eigirdas ir Lukas), o antrajame varžybų kėlinyje tik žalgiriečių nepatirtis nuolat patenkant į nuošalės spąstus gelbsti lenkus nuo dar dviejų įvarčių. Tuo tarpu, žaliai baltų gynyba veikia lyg šveicariškas laikrodis ir GKS komandos atstovai savo įvarčių sąskaitos šiose rungtynėse taip ir neatidaro. Galutinis jų rezultatas - 2:0 žalgiriečių naudai.

Trečiosios rungtynės prieš Varšuvos "Polonijos" ekipą parodo tikrąjį Lietuvos sostinės komandos potencialą - jaunieji žalgiriečiai tiesiog nužudo varžovus, mušdami net penkis įvarčius, ir tik pačioje varžybų pabaigoje praleisdami garbės įvartį. Žalgiriečiai šiose rungtynėse puikiai išnaudoja laisvas erdves, žaibiškai kontraatakuoja ir drausmingai ginasi, kas ir lemia daugiau nei užtikrintą pergalę Lietuvos atstovams.

Turnyro pusfinalyje žalgiriečių laukė itin ambicinga "braliukų" latvių FK "Liepaja" komanda. Atidavę varžovams teritorinę persvarą, vilniečiai "smaginosi" kontraatakuodami ir kurdami vieną progą po kitos įvarčiui įmušti. Deja, geriausias turnyro vartininkas FK "Liepaja" atstovas niekais vertė žalgiriečių pastangas pelnyti įvartį. Tačiau dar pirmojo kėlinio aštuntą minutę bejėgis buvo ir jis - rezultatyviausias turnyro puolėjas žalgirietis Eigirdas (penki įvarčiai turnyro metu) po puikios atakos vis tik pelno įvartį - 1:0 žalgiriečių naudai. Kiek priblokšti šių rungtynių favoritai latviukai netrukus atsigauna ir aikštelėje užverda bekompromisinė kova, varžovams negailint nei savęs, nei priešininkų. Puikiai ir drausmingai besigindami žalgiriečiai atsilaiko bei likus trims minutėms iki varžybų pabaigos smeigia paskutinę vinį į varžovų karstą - po greitos kontraatakos itin aukšto meistriškumo varžovų vartininką, kuris tolesnę karjerą ketina tęsti Berlyno "Hertha" klubo akademijoje, vienas prieš vieną itin dideliame greityje įveikė Motiejus. Likusios minutės jau tampa tik formalumu ir rungtynių teisėjas fiksavo lietuvaičių pergalę 2:0.