FA Žalgirietis

Elitinė U-18 lyga: pergalė Vilniaus derbyje bei įveiktas čempionato lyderis

Vilniaus derbiai visada pasižymi atkaklumu ir rimta, vyriška kova. Ne išimtis ir III rato paskutinės rungtynės tarp FA “Žalgirietis” ir FM.

Rungtynes aktyviau pradėjo FM komanda, kurie per pirmąsias 20 min., turėjo keletą gerų progų pasižymėti, bet susikurtais momentais nepasinaudojo. Kėlinio viduryje žaidimas išsilygino, o antrame jau įgijome ir neženklų pranašumą. Artėjant rungtynėms į pabaigą varžovai dar kartą sukuria pavojingą momentą, bet paskutinį, lemiamą tašką dedame mes. 90 min., Donatas J., su kamuoliu iš krašto įkerta baudos aikštelės link ir juvelyriniu perdavimu išveda Vytautą J., vienas prieš vieną su varžovų vartininku. Vytauto koja nesudreba ir puolėjas ramiai siunčia kamuolį į tolimąjį kampą – 1:0. Šį kartą nebuvome verti pergalės, bet fortūna buvo stipresniųjų pusėje.

Kitame ture Vilniuje lankėse čempionato lyderė Kauno „FM – Spyris“ komanda. Dėl Žalgiris B rungtynių I – oje lygoje negalėjome remtis vyresniais žaidėjais, todėl rungtyniavo 1998m. vaikinukai bei Karolis Ž., Rungtynes presinguodami, labai aktyviai pradėjo kauniečiai. Grubiai klydus mūsų vartininkui svečiai jau 25 min., buvo priekyje 2:0. Žalgiriečiai žaidė gan gerai, bet labai šiurkščios vartininko klaidos visą darbą nubraukė perniek, tiesa iki 45 min., kai po pakelto kampinio ir sumaišties baudos aikštelėje varžovai pargriauna Artūrą T.. Teisėjas nedvejodamas skiria 11m. baudinį. Komandos kapitono Karolio Ž., smūgis tikslus ir į pertrauką keliaujame esant rezultatui 1:2.

Pertraukos metu teko rimtai pakalbėti su vaikinukais bei įtikinti juos, kad šias rungtynes mes galime ir turime laimėti, kadangi gero, solidaus žaidimo momentų buvo ir pirmajame kėlinyje.

Antrajame kėlinyje nesustabdomas Edgaras K., nuolatos terorizavo visą varžovų gynybą ir po vieno iš „terminatoriaus“ reidų pats momento autorius ir lygina rezultatą 2:2. Varžovai sunkiai atsigavo po šaltojo dušo, o mums tai tik į naudą. Ir toliau gerai kontratakuodami pasinaudojame Edgos „sprogstama“ jėga. Iš savo aikštės pusės pradėjęs spurtuoti Edga įveikia keletą varžovų ir įsiveržęs į baudos aikštelę neleistinai stabdomas. Dar vienas neabejotinas 11m. baudinys bei tikslus Karolio Ž., smūgis – 3:2 FA “Žalgirietis“ priekyje. Aktyvusis Edgaras dar priverčia susirinkti vienam iš varžovų 2 geltonas korteles ir apie 15 min., įgijame kiekybinę persvarą. Kauniečiai metėsi į priekį norėdami išlyginti rezultatą, bet daugiau klaidų nepadarėme ir šventėme pergalę rezultatu 3:2. Šaunuoliai vaikinukai. Komanda pademonstravo charakterį ir įrodė, kad ir pralaiminėjant dviejų įvarčių skirtumu sunkiose rungtynėse, galima džiaugtis pergale.

Kitas rungtynes žaisime šeštadienį Klaipėdoje su vietos „FM – FK Granitas“ komanda.