FA Žalgirietis

Naujojo LFF projekto: Elitinės U-18 ir U-16 lygos startas

FA „Žalgirietis“ komandos po gerų pernykščių sezono rezultatų iškovojo vietas Elitinės U-18 ir nacionalinės U-16 lygos Lietuvos futbolo pirmenybėse.

U – 18. Jau pačioje čempionato pradžioje teko pajusti „vyriško“ futbolo subtilybes, kuriose apie 70 min. dar galėjome kaip lygūs su lygiais žaisti prieš Klaipėdos FK„Granitas“ komandą, kurią sudarė 1-2 metais vyresni vaikinai. Po pirmojo kėlinio pralaiminėjome 0:1. Antrajame susikūrėme dvi-tris geras progas, bet jų realizacija mus pavedė. Labiau patyrę varžovai mums to neatleido ir porą galingų, tikslių (tiesiog iš Eurosport serijos) smūgių į „devyniukes“ mus sužlugdė ir pačioje pabaigoje praleidžiame dar dusyk – 0:5. Pralaimėjome su kaupu, bet jeigu sužaidėme gerai 70 min., tai kitose rungtynėse, Gargžduose su „Banga“ turėjome sužaisti gerai bent 75-80 min., bet gerai sužaidėme...apie 100 min. Pradėjome rungtynes 19:30, o baigėme prieš ....22:00.:)

Rungtynės prasidėjo dideliu varžovų spaudimu po visa aikštę, nes Gargždų treneris puikiai žino, ką reiškia žaisti po 4 valandų kelionės ir dar po...fotosesijos Vilniaus Katedros aikštėje, kurios dėka į stadioną įžengėme tik po... 19 val. Kitaip sakant, kas suprantate rusiškai „skarable na bal“.

Atlaikėme pirmąsias vyresnių gargždiškių „bangas“ ir patys po truputį pradėjome šeimininkams kelti rimtų rūpesčių. Tačiau neužtikrintai sužaidę gynyboje praleidžiame įvartį 30min ir kėlinį pralaimime 0:1.

Antrasis prasidėjo žalgiriečių dominavimu aikštėje, bet pavojingų momentų Donatas, Edgaras, Jokūbas U.,įvarčiais paversti nesugebėjo ...iki kėlinio vidurio, kai Edgaras priėmęs kamuolį netoli baudos aikštelės bei suklaidinęs kelis varžovus tolimu (apie 20 metrų iki vartų) smūgiu lygina rezultatą – 1:1. Šeimininkai nebuvo tam pasiruošę, o keitimai (Mykolas ir Karolis U.)tik sustiprino mūsų žaidimą. Likus apie 15 min., iki rungtynių pabaigos Karolis U., griaunamas baudos aikštelėje ir komandos kapitonas „etatinis“ 11m. baudinių mušėjas Artas šauna....pro viršų. Vaikinukai nesutrinka ir sukuriame pora labai gerų atakų po kurių geriausia galimybe nepasinaudoja Karolis U. Jo smūgiuotas kamuolys iš baudos aikštelės ribų skrieja visiškai šalia virpsto. O likus kelioms sekundėms iki rungtynių pabaigos galėjome ir pralaimėti po neužtikrinto mūsų vartininko išėjimo iš vartų, tačiau varžovai šia paskutine dovanėle nepasinaudojo. Taigi, 1:1 ir pagal naujas taisykles ….mušame 11 m. baudinius. Laimime 2 –taškai, pralaimime – 1. Pirmasis smūgiuoja ir išveda žalgiriečius į priekį Karolis Ž. – 1:0. Varžovas – virš vartų. Donato smūgį atremia varžovų vartininkas, o 2-asis gargždiškių smūgis tikslus 1:1. Trečias eina smūgiuoti Artas, kuriam tai buvo rimtas psichologinis išbandymas. Pirmojo, rungtynių metu, mūsų kapitonas neišlaikė, tačiau čia jokių problemų nekilo – 2:1 mes ir vėl priekyje. Varžovų vartininko smūgį atremia..skersinis. Baudinių serijos lūžis, 4 bandymas atiteko jauniausiam šių pirmenybių žaidėjui – Karoliui U. Įmušk ir pergalė jau čia pat, neįmušk – nervų karas toliau tęsiamas. „Uzėliuko“ smūgis ir vartininkas ...atspėja kampą, bet ..kamuolys skrieja į „šešiukę“ – 3:1. Varžovų smūgį gražiu šuoliu atremia mūsų vartų sargas Karolis Čirba ir Žalgiriečiai įsirašo pirmuosius 2 taškus po labai sunkių ir atkaklių rungtynių. Šaunuoliai. Tačiau dar daug rungtynių priešakyje ir jose reiks viską įrodinėtin iš naujo.

Kitos rungtynės jau antradienį Fabijoniškių stadione 13:30 su galingai startavusia Marijampolės „Sūduva“.

U-16 pirmenybėse žalgiririečiai, nors ir geriau žasidami pirmąjį kėlinį, sugebėjo praleisti įvartį pačioje kėlinio pabaigoje, o rungtynes pralaimėti 1:3 FM“Fortūna“ (buv. Ekranas) komandai. Vienintelio įvarčio autorius – Karolis U., kuris ir čia žaidžia, kaip jauniausias komandos futbolininkas.

Antrose rungtynėse teko susikauti su Vilniaus BFA vienuolike. Jos metu vėl mūsiškiai dominavo, bet, deja, tik lygiosios. Įvarčiai buvo pelnyti per pirmąjį kėlinį. Lukas Ž., buvo nugriautas baudos aikštelėje ir Karolis U. užtikrintai realizuoja 11m. baudinį – 1:0. Kėlinio pabaigoje po nesusišnekėjimo tarp vartininko ir gynėjų varžovas“ kyštelna“ koją ir 1:1. Deja, bet taip rungtynės ir pasibaigė.

Kitas rungtynes žaisime su Jonava jau sekmadienį t.y. šiandien, nes šiuo metu straipsnis rašomas autobuse,kuris vėlyv ą naktį grįžta iš tolimųjų Gargždų po 11m. baudinių iškovotos pergalės.