FA Žalgirietis

Žalgiriečiai 2021 metų sezone LFF Pirmoje ir II lygoje


„Žalgiriečio“ auklėtinių pasirodymo suaugusuiųjų 2021 m. LFF Pirmoje ir II lygos sezonuose apžvalga

2021 m. spalio 25 d. sezoną baigė dvi jaunųjų žalgiriečių komandos – „Žalgiris“ B sužaidė paskutines rungtynes Pirmoje lygoje, o „Žalgiris“ C – II lygoje.

Abi komandos pasiekė po 13 pergalių sezone ir aplenkė nemažai varžovų.

Vertindami sezoną abiejų komandų treneriai pažymėjo, jog jis buvo banguotas priklausomai nuo įvairių aplinkybių ir įvykusių reikšmingų pasikeitimų eigoje.

Buvo arti medalių

„Žalgirio“ B ekipa sezono pabaigoje užėmė 5 vietą tarp 14 ekipų Pirmoje lygoje ir kartu su trimis taškais daugiau surinkusiais „Panevėžio“ dubleriais yra stipriausios rezervinės ekipos. Likus porai turų žalgiriečiai dar buvo trečioje vietoje, tačiau du apmaudus pralaimėjimai sezono finiše neleido pasidabinti medaliais.

„Žalgirio“ B treneris Žydrūnas Grudzinskas sakė, jog nepaisant to, kad komanda viršijo lūkesčius, o sezono eigoje rezultatams įtaką padarė įvairios objektyvios aplinkybės.

„Prieš sezoną nelabai tikėjausi, kad galėsime iki pat paskutinio turo kovoti dėl trečiosios vietos. Startavome tikrai puikiai, turėjome vieną stipriausių atakuojančių grandžių Pirmoje lygoje – kai kartu galėdavo žaisti Meinardas Mikulėnas, Matas Vareika, Vilius Piliukaitis, Gustas Jarusevičius. Tuo galėjome kompensuoti nepatyrusios gynybos grandies minusus, taip pat vartininkų pasikeitimus sezono eigoje“, - kalbėjo Ž. Grudzinskas, kuris pažymėjo kelias priežastis, dėl kurių komandai trūko stabilumo.

Vasarą su komanda atsisveikino į užsienį studijuoti išvykę Kajus Kontautas, Markas Krisenelis, Artūras Vilkancas. Dėl traumų sezono eigoje komandai atstovavo net 6 vartininkai, sezono pabaigoje tarp jų buvo ir šešiolikmetis. Paskutinį pusantro mėnesio, kuriame „Žalgiriui“ B“ sunkiausiai sekėsi rinkti taškus, teko verstis be traumuoto ir pagrindinio komandos atakų lyderio M. Mikulėno, kuris iki tol įmušė 15 įvarčių. M. Vareika dėl traumos praleido didelę dalį sezono, rugpjūtį susižeidė M. Valukonis, o G. Jarusevičius antroje sezono pusėje daugiau žaidė už pagrindinę „Žalgirio“ ekipą.

Neįprasta buvo ir tai, jog teko sudalyvauti tarptautiniame fronte – pirmą kartą dalyvauta UEFA Jaunimo lygoje. Visgi ten atiduotų jėgų ir dėl kitų minėtų priežaščių šiek tiek pritrūko, jog Pirmoje lygoje būtų užimta prizinė vieta.

„Tačiau tai ir nėra pagrindinis dublerių tikslas. Svarbiausia užauginti žaidėjus pirmai komandai. Kaip tai jau matome su Karoliu Uzėla, Gustu Jarusevičiumi. Galbūt jei ne M. Mikulėno trauma, jį būtume irgi daugiau matę A lygoje. Vis arčiau pirmos komandos yra ir Nojus Stankevičius, Gabrielis Nikonovas, Ervinas Vilkaitis. Ką sugeba šie ir kiti žaidėjai galėjome įsivertinti tarptautiniame kontekste, UEFA Jaunimo lygoje, kur atsižvelgiant į pajėgų varžovą ir aplinkybes pasirodėme gerai, - dėstė Ž. Grudzinskas. –Suprantama, ne visi žaidėjai gali patekti į „Žalgirio“ pagrindinę ekipą – tai gali pasiekti 1-2 žaidėjai per metus. Kitiems gali tekti bandyti laimę kitose A lygos komandose. Geras pavyzdys yra Motiejus Burba, kuris žaidė „Nevėžio“ ekipoje, buvo vienas lyderių jaunimo rinktinėje.“

Įvairios netektys ir pasikeitimai sezono eigoje suteikė galimybę Pirmoje lygoje debiutuoti jaunesniems,  16-17 metų futbolininkams – tokiems kaip Dariušas Stankevičius, Kajus Bička, Tomas Bakšys, Romualdas Jansonas, Džiugas Aleksa. Jie metus pradėjo Elitinėje U-17 lygoje, pažaidė II lygoje už C komandą, o sezono pabaigoje jau buvo nuolatiniai Pirmos lygos žaidėjai.

„Jie tikrai neprapuolė. Tai parodo visiems, kad stengiantis ir dirbant, galima po truputį kilti karjeros laipteliais – nuo jaunimo lygų, iki II lygos, Pirmos lygos. Galbūt sezono eigoje ar kitų metų pradžioje – ir iki treniruočių su pagrindine komanda. Tiems kurie tiki savimi ir stengiasi, gali suveikti „lifto“ principas klubo piramidėje“, - tikino Ž. Grudzinskas.


Permainos C komandoje

Trečioji „Žalgirio“ piramidės pakopa – C komanda II lygoje užėmė 12 poziciją tarp 20 komandų.

Sezono viduryje ekipa pasikeitė iš esmės. Komandą paliko į užsienį išvykęs treneris Gediminas Kontautas, prie ekipos vairo stojo Dainius Greviškis ir Ramūnas Radavičius. Dalis žaidėjų papildė B komandos gretas, o C ekipos branduolį sudarė praėjusio sezono Elitinės jaunių U-17 lygos čempionai.

„Tai buvo rimtas iššūkis tiek mums treneriams, tiek žaidėjams. Nes daugeliui tai buvo pirmasis žingsnis į vyrų futbolą be rimtesnio pasiruošimo. Kadangi jaunimo lygos žaidžia kitokiu kalendoriniu principu („ruduo-pavasaris“), laiko atskirai pasiruošti žaidimui vyrų futbole neturėjome, vaikinai iš karto ėjo žaisti į II lygą, Pirmą lygą, - kalbėjo D. Greviškis - Ypač buvo sunki pradžia, kai žaidėme su patyrusiomis komandomis, lyderiais „Ekranu“, „Paneriu“ ir „Šilute“. Pats žaidimas buvo geras, kurdavome progas, mušėme įvarčius, nesiruošėme atsimušinėti. Tačiau vyrų futbole daug lemia ir patirtis, fiziškumas, standartinės padėtys. Todėl kai kuriems žaidėjams buvo lengvas šokas, ne visi iškentė. Tačiau lygai skilus į dvi dalis buvo lengviau, vaikinai priprato, ir rezultatai buvo geresni.“

Jis pabrėžė, jog rezultato pirmiausia siekiama per žaidėjų individualaus tobulėjimo prizmę: „Ruošiame žaidėją, kad jis būtų pakankamai universalus, atletiškas ir technikas, galėtų keičiant komandas sugebėtų prisitaikyti prie pasikeitusio žaidimo, nepriklausomai nuo to, kas tą komanda treniruoja ir kokia taktika žaidžia.“

Minėtų kelių jaunesnių žaidėjų įsitraukimas į Pirmą lygą – vienas iš pasiektų rezultatų. „Šie žaidėjai savo atsidavimu treniruotėse, gyvenimo būdu, nusiteikimu siekti futbolo karjeros parodė, kad yra verti žaisti Pirmoje lygoje. Manau, kad jie turi potencialo po 2-3 metų patekti ir į pagrindinę „Žalgirio“ komandą“, - teigė treneris.

Jis pastebėjo, jog oficialioje „Žalgirio“ akademijoje „Žalgirietis“ pradėjus dirbti su „Anderlecht“ programa progresas įvyko įvairiose srityse ir dabar atsiranda pirmieji vaisiai.

„Ši programa – kaip visas paketas, knyga, kaip turėtų vykti procesas akademijoje – nuo treniruočių planų, iki atletinio rengimo, psichologinių mokymų, bendravimo tarp vaikų, trenerių bendravimo su tėvais, trenerių periodizacijos, t.y. darbo su tam tikro amžiaus vaikais ir t.t. Tai įvairios detalės kaip auginti žaidėją, kaip bendrauti. Mums tai didžiulis postūmis ir progresas žaidėjų tobulėjime per pora metų matosi akivaizdus“, -  teigė D. Greviškis.

Pasibaigus Pirmos ir II lygos varžyboms jaunieji žalgiriečiai tęs treniruočių procesą, dalis jų pagal savo amžiaus grupes dalyvaus jaunimo lygose.

 

Aprangų katalogas


Rėmėjai








Kontaktai

VŠĮ ,,Žalgirietis“

Įmonės kodas – 302543503,
Adresas: P. Žadeikos 12-12, LT-06320, Vilnius
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
LT 927300010124102043