FA Žalgirietis

Dešimtmečiai „Žalgiriečio” akademijos auklėtiniai laimėjo tarptautinį turnyrą Vilniuje

Nepaisant sekmadienį pliaupusio lietaus, per šimtas dešimtmečių – vienuolikmečių futbolininkų dalyvavo vakar Vilniuje „Senvagės“ gimnazijos stadione vykusiame tarptautiniame 2004-2005 m. gimimo vaikų futbolo turnyre „Oilesen Vitaminas D3“ taurėms laimėti. Komandos iš Vilniaus, Kauno, Druskininkų ir kaimyninės Baltarusijos aikštelėje aiškinosi, kuri jų pajėgesnė, o pasibaigus turnyrui draugiškai išsidalijo vertingus ir skanius turnyro rėmėjų įsteigtus prizus. „Oillesen Vitaminas D3“ turnyro nugalėtojų taurės liko Vilniuje – jas laimėjo abi turnyro šeimininkų futbolo akademijos „Žalgirietis“ 2005 m. gimimo pirmoji ir antroji komandos, kurios įrodė, jog gali laimėti ir prieš metais vyresnius varžovus.

Pajėgiausių komandų grupėje rungtyniavę 2005 m. gimimo žalgiriečiai vadovaujami trenerio Remigijaus Klimavičiaus turnyre iškovojo tris pergales ir kartą sužaidė lygiosiomis. Jie net 6:1 įveikė Grigiškių futbolo akademijos atstovus, 2:0 - pajėgią Kauno “Tauro” futbolo mokyklos pirmąją komandą ir 4:0 laimėjo prieš svečius iš Žitomiro “Torpedo” klubo bei 0:0 sužaidė su metais vyresniais FA “Žalgirietis” atstovais (treneris Vaidas Sabaliauskas). Nors vyresniųjų “žalgiriukų” komandos įveikti ir nepavyko, tačiau pastariesiems 1:2 pralaimėjus Kauno “Tauro” komandai, šių lygiųjų pakako, jog būtent dešimtmečiai žalgiriečiai triumfuotų turnyre. Antri varžybų galutinėje įskaitoje su devyniais iškovotais taškais liko jaunieji kauniečiai, o 2004 m. gimimo žalgiriečiai tenkinosi trečios vietos apdovanojimais.

Treneris Remigijus Klimavičius džiaugėsi vaikų kovingumu bei patikima komandos demonstruojama gynyba. “Džiugina, kad komanda turnyre praleido vos vieną įvartį. Čia tobulėjame. Tačiau, kita vertus, iš gausybės susikurtų progų dar neįmušame labai daug įvarčių, kurie tiesiog privalo būti įmušti. Tad tobulėti tikrai turime kur”, - apie komandos žaidimą kalbėjo treneris R. Klimavičius.

Varžovams “nosis nušluostė” ir antroji 2005 m. gimimo vaikų “Žalgiriečio” komanda (tren. S.Petrauskas). Antrųjų komandų grupėje turnyro finale 2:1 įveikdama metais vyresnius “Žalgiriečio” akademijos auklėtinius, kuriems pirmajame varžybų etape buvo tik minimaliai pralaimėję 0:1. Nepaisant šio pralaimėjimo, patekimą į turnyro finalą dešimtmečiams žalgiriečiams garantavo pergalės 2:1 prieš Kauno “Tauro” antrąją ir net 3:0 prieš Druskininkų SC komandas. Galutinėje komandų rikiuotėje 2004 m. gimimo vaikų antroji žaliai baltųjų komanda liko su antrosios vietos apdovanojimais. Trečiąją vietą turnyre iškovojo jaunieji Kauno FM “Tauras” antrosios komandos atstovai, mažajame varžybų finale 3:1 nugalėję Druskininkų SC atstovus.

Komentuodamas turnyro rezultatus, treneris S.Petrauskas akcentavo, jog antrosios komandos būrimo tikslas yra rengti pajėgų rezervą pirmajai komandai. “Džiugina, jog vaikai turnyre demonstravo išskirtinę motyvaciją ir norą laimėti – daugelis komandos narių jau dabar įrodė, kad yra pajėgūs žaisti ir gerai žaisti net ir už pagrindinę šios amžiaus grupės “Žalgiriečio” akademijos komandą,” – savo auklėtinių žaidimu džiaugėsi treneris S.Petrauskas.