FA Žalgirietis

2006m Žalgiriečiai dalyvavo tarptautiniame turnyre Estijoje

Ankstyvą penktadienio rytą susirinkus jaunųjų futbolininkų komandoms- Žalgirietis Baltieji ir Žalgirietis Žalieji, pajudėjome Estijos link. Nors kelionė buvo netrumpa, vaikai smagiai leido laiką važiuodami į pirmąjį tarptautinį futbolo turnyrą už Lietuvos ribų. Tartu Santos Cup turnyras pradėtas organizuoti 2007 metais. Šiais metais į turnyrą pakviestos 128 komandos iš Estijos, Suomijos, Rusijos, Latvijos, Baltarusijos ir Ukrainos. Kelionė į Tartu užtruko aštuonias valandas. Nors jaunieji žaidėjai atvyko šiek tiek pavargę, jie iškart vyko stadioną ir pradėjo ruoštis pirmosioms savo varžyboms.

Pirmąsias varžybas žaidė Žalgirietis Baltieji. Jie susitiko su Latvijos komanda. Toliau laukė varžybos su Estijos bei Rusijos komandomis. Žalgirietis Baltieji iškovojo vieną pergalę, vienas varžybas sužaidė lygiosiomis, o pralaimėjo trejas varžybas. Savo grupėje Žalgirietis Baltieji užėmė penktą vietą.

Žalgirietis Žalieji taip pat žaidė su Latvijos, Estijos bei Rusijos komandomis. Iškovojo vieną pergalę, vienas varžybas sužaidė lygiosiomis ir patyrė tris pralaimėjimus. Savo grupėje taip pat užėmė penktą vietą.

Žalgirietis Baltieji ir Žalgirietis Žalieji savo grupėse užėmė penktas vietas, todėl antrame etape jos turėjo varžytis vienoje grupėje kartu su Latvijos komanda ir kovoti dėl 13-15 vietų. Burtai lėmė, kad pirmąsias varžybas žaidė Žalgirietis Žalieji su Latvijos komanda, deja šias varžybas komanda pralaimėjo. Sekančias varžybas žaidė Žalgirietis Baltieji ir nugalėjo Latvijos komandą. Todėl paskutinės turnyro varžybos vyko tarp mūsų, Žalgiriečio futbolo mokyklos, komandų. Po įnirtingos kovos nugalėjo Žalgirietis Baltieji komanda ir užėmė 13 vietą. Žalgirietis Žalieji užėmė 15 vietą.

Tartu Santos Cup 2015 turnyras buvo puiki patirtis jauniesiems futbolininkams. Vaikai turėjo galimybę pažaisti ir pabendrauti su kitų šalių žaidėjais. Pamatyti kaip organizuojamas tarptautinis turnyras. Taip pat įgyti patirties aikštelėje ir už jos ribų. Nors vaikai neužėmė prizinių vietų, jie buvo labai laimingi, galėję sudalyvauti šiame turnyre. Pavargę, bet geros nuotaikos jie keliavo i Lietuvą.