FA Žalgirietis

1998m. žalgiriečiai iškovojo kelialapį į "A" lygą

Jaunieji žalgiriečiai I lygos Vilniaus zonos grupėje be didesnių problemų laimėjo pirmąją vietą aplenkdami Visagino SC, Trakų KKSC, Vilniaus raj. sporto mokyklą bei Ukmergės SC.

Grupės nugalėtojai pateko į Lietuvos I lygos finalinį etapą, kuriame dar dalyvavo Šilutės, Naujosios Akmenės ir Kėdainių komandos. Tik šios atrankos nugalėtojams suteikiama galimybė kitą sezoną žaisti "A" lygoje. Mes šio čempionato pradžioje iškėlėme tikslą iškovoti Lietuvos I lygos čempionų titulus ir kaip parodė šis sezonas, darbas nenuėjo veltui.

Lietuvos futbolo federacija nutarė finalinį etapą rengti Šilutėje. išvykome labai anksti, nes jau 12 valandą turėjome žaisti pusfinalį. Kelionė nelengva, tačiau ir nuovargio fone reikia kovoti tik dėl pergalės. Po burtų traukimo paaiškėjo pusfinalio poros. Mūsų varžovas - Kėdainių SM vienuolikė. Su šia komanda buvome susidūrę tik prieš pusantrų metų ir žaidėme salėje, todėl pasakyti ką nors apie varžovų pajėgumą buvo sudėtinga. Jau nuo pirmųjų minučių diktuojame žaidimo tempą, susikuriame keletą epizodų, bet kamuolys neranda kelio į varžovų vartus...iki 12 minutės, kada Edgaras pelno pirmąjį įvartį 1:0 ir varžovai sutrinka. Kėlinį laimime 4:0. Tris įvarčius įmušė Edgaras, vieną - Vytautas. Po pertraukos atlikome keletą keitimų ir vaikinukai atsipalaidavo galvodami, kad jau viskas aišku. Varžovai per 5 minutes antrojo kėlinio viduryje pelno du įvarčius ir jau 2:4. Treneriui teko pakelti balsą ir vaikinukai atkuto. Edgaras deda tašką rungtynių pabaigoje 5:2 ir kelias į finalą laisvas. Finale mūsų laukia aikštės šeimininkė Šilutės komanda, kurios gretose keletas jaunųjų futbolininkų paliko tikrai gerą įspūdį. Šilutiškiai įveikė N. Akmenės futbolininkus 1:0. Taigi, norint patekti į "A" lygą mums reikėjo žengti paskutinį žingsnį. Rungtynių pradžia nervinga, daug kovos aikštės viduryje, kur po truputį prarandame iniciatyvą ir varžovai sukuria kelias grėsmingas atakas. Gynėjai ir Vilius susitvarko užtikrintai, tačiau įvartį praleidžiame po keistoko epizodo. Varžovų puolėjas stovėdamas nugara į vartus baudos, aikštelės prieigose sugalvoja smūgiuoti kamuolį per save labai aukšta trajektorija. Kamuolys, pagautas stiproko vėjo lekia vartų link ir...nusileidžia Viliui už nugaros 0:1. Vaikinukus teko raminti ir aiškinti, kad taip žaisdami anksčiau ar vėliau įmušime, nors vargo priekyje turėjome tikrai nemažai. Kėlinio pabaigoje Evaldas krašte atima iš varžovo kamuolį, perduoda į priekį atsidengiančiam Edgarui, po kurio perdavimo vartų link Karoliui U., telieka jį nukreipti tuščius vartus 1:1, o buvo likę tik 30 sekundžių iki pirmojo kėlinio pabaigoje. Antrame kėlinyje žaidėme ramiau, tiksliau ir likus apie dešimt minučių iki rungtynių pabaigos Edgaras, tarsi taranas pralaužia keturių varžovų gynybą (nepadėjo jiems ir tai, kad laikė rankomis, spardė per kojas), tačiau išvartydamas varžovus kaip kėglius bei "sumindžiodamas" vartininką įgrūda,kaip vėliau paaiškėjo, pergalingą įvartį 2:1.

Geriausiu turnyro gynėju buvo pripažintas Artūras Tkačius, o rezultatyviausiu - "terminatorius" Edgar Kudzin varžovų vartus nuginklavęs 5 įvarčius.

Pelnyta pergalė, kuri leido pasidžiaugti tiek rezultatais per visą sezoną, tiek demonstruojama žaidimo kokybe bei vaikų meistriškumo ūgtelėjimu. Šaunuoliai vaikai, šaunuoliai tėveliai. Ačiū visiems už šį futbolo sezoną, tačiau nereikia nurimti, nes kitas,dar sunkesnis sezonas ne už kalnų, todėl nepamirškime treniruočių, stovyklų, jei norime ir toliau tobulėti visi.